
Національні заповідники та парки на території України славляться різноманіттям своєї флори та фауни – частина з якої занесена в Червону Книгу. Прекрасні Древні ліси, степи, озера – про все це та інше ви можете прочитати у цій статті.
Асканія-Нова
Переможець у конкурсі «Сім природних див України» та лідер у нашому рейтингу національних біосферних заповідників України – Асканія-Нова. Заповідник розташований у Херсонській області. Сюди приїжджають, щоб побачити степну зону, якої ще не торкалася рука людини та різноманіття диких тварин – майже 70 з котрих занесені до Червоної книги. Це єдиний степ, аналогів якому немає у всій Європі.
Чим зайнятися в Асканії-Нові:
- Взяти участь у двогодинній екскурсії по ботанічному саду та зоопарку;
- Вивчити разом з науковим співробітником дикі степи заповідника.
Дунайський Заповідник
Подорожуючи по дельті Дунаю у заповіднику, можна насолодитися видами на латаття та пеліканів, що полюють неподалеку. 500 видів рослин, 200 видів птахів та безкінечна кількість тварин – занесених до Червоної книги – ось багатство Дунайського заповіднику, що знаходиться в Одеській області.
Чим можна зайнятися у Дунайському заповіднику:

- Взяти учать в екскурсії, що веде до Нульового кілометрі – місцю, де Дунай впадає у Чорне море;
- Поїхати на поля латаття – тільки потрібно обрати час, коли вони розквітають;
- Відправитися з екскурсійною групою на острови старожилів, де вас пригостять юшкою безпосередньо з дунайського вилову.
Шацький національний природний парк
Перш за все парк відомий не гектарами лісів з різноманіттям лікарських трав та грибів, не піщаними пляжами, а своїми озерами. Шацькі озера – головна гордість природного парку. Усього їх 24 та вони мають велике значення не тільки для України, але й для Східної Європи. Так, наприклад, найбільше озеро України – Свитязь, також знаходиться на території Шацького національного природного парку. Його води вважаються цілющими та допомагають більш швидкому загоєнню ран.
Чим зайнятися у Шацькому національному природному парку:

- Позасмагати на пляжі та скупатися в одному з озер – у теплу пору року, порибалити – у будь-яку пору року;
- У шацькому парку рівнинна місцевість, тому тут без проблем можна покататися на велосипеді;
- Відвідати щорічний фестиваль української пісні «На хвилях Свитязю», що проходить у Шацькому парку під час святкування Івана Купала.
Карпатський національний природній парк
Уся красота гірської природи розкривається у карпатському національному природному парку. Найбільш висока гора України – Говерла, розташована безпосередньо у Карпатському національному парку. Територія Карпат вкрита лісами, деякі з дерев котрих сягають 500-літнього віку.
Чим зайнятися у парку:

- Альпінізмом – покорити одну з гірських вершин;
- Можна орендувати байдарку та сплавитися по річці;
- Скупатися в одному з джерел мінеральних вод – можливо це допоможе вам повернути втрачене здоров’я (якщо це так0.
Заповідник «Кам’яна могила»
Розташований недалеко від міста Запоріжжя, заповідник, судячи з назви, відомий своїми кам’яними глибами, а також старовинними захороненнями – курганами, та скіфськими бабами. Також, це єдина територія в Україні, де у печерах є наскальні малюнки, котрі були зроблені починаючи з епохи пізнього палеоліту та аж до середньовіччя.
Чим зайнятися:

- Відправитися з екскурсією вивчати старовинні кургани;
- Відвідати печери та гроти зі старовинними наскальними малюнками.